Naujienos

DĖMESIO!!!

Lietuvoje paskelbus ekstremalią situaciją dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės, karantino metu mūsų klinikoje bus laikomasi šių taisyklių:

Iš anksto neužsiregistravę, nepasiskambinę asmenys nebus priimami.

Atvykus į kliniką, prašome skambinti tel. 867057574, klientai bus įleidžiami po vieną.

Asmenys, atvažiavę su vaikais, vaikus palieka mašinose. Tiek gydytojai, tiek šeimininkai dirba operatyviai, kad kuo greičiau baigtume apžiūros ir kitas procedūras ir mažiau vieni su kitais kontaktuotume.

Kai kurios procedūros gali būti atliekamos lauke, arba į patalpą įleidžiant tik gyvūną, be šeimininko.

Pirmumas teikiamas kreipiantis su sergančiais gyvūnais. Neskubios paslaugos (nagų kirpimas, neskubios konsultacijos, kai kurios operacijos, burnos higiena) gali būti atidėtos, siekiant neperkrauti klinikos užimtumo ir nesudaryti eilių.

Labai prašome už prekes ir paslaugas atsiskaityti banko kortelėmis.

Darbo laikas karantino metu:

I-V 9.00-18.00   VI 10.00-15.00

Saugokime vieni kitus. Būkime pilietiški.

 

AKCIJA! Sterilizuojant katytę ar kalytę gausite dovanų Hill’s Vet Essentials pašaro.

P.s. vietų skaičius ribotas.

 

 

Ar mano šuo turi helmintų?

Nereikia pamiršti, kad mūsų augintiniai gali būti užsikrėtę kirminais (helmintais), nors ir visuomet laikotės nukirminimo plano. Klinikiniai simptomai ne visuomet bus matomi, tai priklauso ir nuo kirminų rūšies, ir nuo invazijos gausos.

Kokiomis kirmelėmis gali būti užsikrėtę šunys?

Tiek jauni, tiek suaugę šunys dažniausiai užsikrečia dvejų tipų kirmėlėmis (apvaliosiomis ir kaspinuočiais).  Apvaliosios kirmelės stebimos baltos spalvos, apvalios, kurios gali užaugti net iki 15 cm ilgio. Kaspinuočiai taip pat yra baltos spalvos, plokšti ir gali užaugti iki 60 cm ilgio. Abi rūšys randamos augintinių žarnyne.

Kokią žalą gali sukelti endoprazitai?

Dažniausiai pasireiškiantys simptomai yra viduriavimas, dehidratacija, mažakraujystė. Taip pat kai kurios helmintų rūšys sukelia kosulį,  svorio kritimą, sausą, slenkantį kailį. Endoparazai yra pavojingiausi mažiems šuniukams, kuriems didelė invazija gali pasibaigti mirtimi.

Kaip žinoti ar mano gyvūnas užsikrėtęs helmintais?

Užsikrėtimą galima nustatyti atsižvelgiant į klinikinius simptomus nurodytus anksčiau. Taip pat kirminus galima pastebėti ir išmatose. Šuniukai gali išvemti ar išviduriuoti baltus, apvalios formos kirminus. Kaspinuočiai gali būti matomi išmatose ar prilipę prie kailio šalia išangės ar uodegos (kirmelės būna panašios į ryžius).

Ką daryti?

Esant užsikrėtimui rekomenduojame pasirodyti pas veterinarijos gydytoją, kuris ištirs jūsų augintinio išmatas ir paskirs tinkamus vaistus bei sudarys efektyvų gydymo planą. nuo